Flash Player przy Windows 10

Wróg bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo użytkowania Windows 10 jest priorytetem dla firmy Microsoft. Dlatego stworzyła łatkę, która raz na zawsze usunie z naszych komputerów nieaktualizowane już oprogramowanie firmy Adobe.

Windows 10 firmy Microsoft przeznaczony na komputery mobilne i stacjonarne nie chce mieć w swojej ofercie Adobe Flash Player. Jakiś czas temu firma Microsoft przestała korzystać z usług Adobe Readera, teraz nadszedł czas na pozbycie się Flash playera tej samej firmy. Chodzi przede wszystkim o to, że Adobe przestało wspierać te technologie, więc automatycznie są one potencjalnie niepożądane i łatwe do manipulacji przez wirusy.

Szkodliwe wiadomości AgentTesla skierowane do przedsiębiorców

Microsoft usuwa Flash Playera

Microsoft wpadł na pomysł jak skutecznie pozbyć się Flash playera firmy Adobe z Windowsa 10. Stworzyła łatkę KB4577586, która po włączeniu Windows Update lub sprawdzeniu aktualizacji, sama pobiera się i instaluje na Windowsie 10. Tym samym usuwa Adobe Flash Player z komputera. Windows Latest informuje, że tym razem łatka od Microsoft, nie jest opcjonalna, będzie niebawem zainstalowana na wszystkich komputerach z Windowsem 10.

Dodatkowo firma Gatesa pomyślała o wszystkim, nawet o tym aby nie możliwe było odinstalowanie łatki. Powstaje pytanie co z komputerami osób, które rzadko instalują aktualizacje? Będzie się ona automatycznie aktualizowała i instalowała na ich komputerach. Domyślnie instalowanie aktualizacji jest ustawione w Windowsach jako automatyczne, a Windows Update jest uruchamiany podczas startu systemu komputerowego. Nie będzie więc to wielki problem dla Microsoftu.

Jeżeli użytkownik chce na własną rękę odinstalować aplikacje firmy Adobe, może to uczynić przy pomocy Adobe Flash Player Uninstaller – i podobnie przy Adobe Readerze. Ciekawe jakie jeszcze zmiany w oprogramowaniu szykuje Microsoft w Windowsie 10. Trzeba tylko pamiętać, że wówczas nie będzie on usunięty raz na zawsze. Lepiej uaktualnić łatkę od firmy Microsoft.

1 Comment

Write a Comment