Matowa matryca w tanim laptopie – czy to opcja obowiązkowa i atrakcyjna

Jaką matrycę wybrać?

Obecne czasy to tablet z dołączaną klawiaturą, który jest dodatkowym komputerem dla typowej kobiety. Jednym słowem tego typu sprzęt musi mieścić się w jej torebce i być opcją lekką. Opcja tego rodzaju dość często bywa tanią, bo nawet bardziej majętne kobiety kupują sobie tani komputer z tej rodziny, bo obawiają się tego, że jakiś złodziej wyciągnie go im z torebki. Dlatego stawiają na tańszy komputer tego typu, po to by nie stracić wiele podczas tego dłuższego momentu nieuwagi. Taki tańszy laptop z dołączaną klawiaturą to także dotykowy ekran i niemal zawsze błyszcząca matryca, czyli mniej zalet w miejscach obficie nasłonecznionych. Rzecz jasna można dłużej poszukać w świecie tych tanich marek tych tabletów i po pewnym czasie odszukać tablet, który ma dołączaną klawiaturę, dotykowy ekran i matową matrycę. Tego typu sprzęty istnieją na rynku, ale jeśli chodzi o tego typu komputery przenośne, to są one w mniejszości. Dlatego większość nie próbuje na nich pisać artykułów i to w miejscach obficie nasłonecznionych, bo to pisanie i sprawdzanie jakichś informacji w internecie nie jest łatwe wtedy gdy słońce zagląda nam przez ramię. Godzimy się jednak na takie ograniczenie opcji, bo powodem najważniejszym jest cena tableta z dołączaną klawiaturą.

Urządzenia ubieralne a rozwój medycyny.

Wyższy koszt

Jeśli jest to sprzęt markowy z matową matrycą, to dość często jest to opcja niemal dwukrotnie droższa od najtańszego komputera tego typu. Taki większy wydatek to też ciekawszy design tego lepszego producenta i więcej portów typu USB lub nawet port USB 3. 1. Taki istotny detal zachęci pewnych ludzi do wybrania opcji markowej, ale poza pewnymi dodatkami taki tablet ma tyle samo pamięci ram i ten sam procesor. Ma też akumulator Li-on o dokładnie tej samej pojemności. Z tej konkretnej przyczyny wielu wybierze tańszą opcję, bo logo lepszego producenta i matowa matryca nie każdego przekonają. Mowa tu dokładnie o tym, że nie każdy chce używać komputera w słoneczny dzień poza domem, bo można to też robić wieczorem lub nocą, czyli wtedy gdy błyszcząca matryca raczej nie jest przeszkodą.

1 Comment

  • Andrzej

    Wybrałbym matrycę, która lepiej sprawdza się pod wpływem promieniowania słonecznego, jako że często używam laptopa na zewnątrz.

Write a Comment